II edycja, rok szkolny 2018/2019

Edycja 2018/2019 składała się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, finału krajowego oraz finału europejskiego. Łączna liczba uczestników w Polsce wyniosła ok. 6100 uczniów z 209 szkół. W finale krajowym uczestniczyło ponad 400 dwuosobowych zespołów. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 Wojska Polskiego w Mielcu: Stanisław i Jan. Wyprzedzili finalistów zeszłorocznych, a jednocześnie zwycięzców finału europejskiego w roku 2018: Pawła i Emiliana ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. Na podium stanęli także: Magdalena i Bartosz ze Szkoły Podstawowej im. Ewerysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

FINAŁ EUROPEJSKI W BRUKSELI

We wszystkich etapach konkursu wzięło udział ponad 100 000 uczniów z 28 krajów w Europie.

W finale europejskim zwyciężyła Słowenia, drugie miejsce zajęła debiutująca w rywalizacji Macedonia, trzecie miejsce przypadło Niemcom. Polskę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu – Jan i Stanisław – zwycięscy finału krajowego.

 

NAGRODA DLA POLSKI ZA ORGANIZACJĘ ETAPU KRAJOWEGO Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości zostali wyróżnieni przez Europejską Federację Bankową za organizację i przebieg krajowego etapu Konkursu.
Przewiń do góry