V edycja, rok szkolny 2021/2022

Konkurs został zrealizowany przez Warszawski Instytut Bankowości, we współpracy ze Związkiem  Banków Polskich (partner) oraz Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W V edycji EQF uczestniczyły 174 szkoły, które do rywalizacji konkursowej zgłosiły 450 dwuosobowych zespołów. W rekrutacji szkolnej wzięło udział 7337 uczniów.

Konkurs EQF 2021/2022 składał się z następujących elementów:

  • etapów wojewódzkich, półfinału i finału konkursu (dwudniowe wydarzenie);
  • oraz wizyty studyjnej, w której wzięły udział trzy najlepsze zespoły z finału.

FINAŁ KRAJOWY

Rozgrywka finałowa odbyła się w dniu 29 marca 2022 r. Uczestniczyło w niej 10 dwuosobowych zespołów z różnych regionów Polski. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 8b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 61 Pro Futuro, Blizne Łaszczyńskiego (Julian Zadrożny i Franciszek Jabłoński). Odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania testu finałowego. Ww. uczniowie reprezentowali Polskę w zmaganiach europejskich organizowanych przez EBF. Drugie miejsce w finale zdobyły uczennice klasy 8f ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie (Weronika Janus i Nikola Ziomek), zaś trzecie miejsce uczniowie z klasy 8c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim (Natalia Grygorowicz i Wiktor Klemenski). W dniu 30 marca odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i część wykładowa.

FINAŁ EUROPEAN MONEY QUIZ

Finał europejski odbył się 10 maja 2022r. W wydarzeniu uczestniczyło 29 reprezentacji krajowych z Europy. Organizatorem przedsięwzięcia była Europejska Federacja Bankowa. Najlepsi okazali się Norwegowie. Drugie miejsce zajęli Włosi, trzecie Irlandia, czwarte Serbia, a piąte przedstawiciele Malty.

 

STUDY TOUR w Warszawie 

Podczas dwudniowej wizyty studyjnej (13-15 czerwca) laureaci m.in. wzięli udział w Konferencji HORYZONTY oraz odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych gdzie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat siedziby GPW, giełdy i zasad inwestowania.

Przewiń do góry